מצבר רכב

טיפים לרכישת מצבר לרכב

מצבר רכב

מצבר לרכב זהו אחד החלקים שיש צורך להחליפם כל תקופה  מסוימת אורך חייו של מצבר ממוצע נע בין שנתיים לארבע שנים תלוי בסוג המצבר ובאיכותו וכמובן תלוי בשימוש של הרכב כאשר רוצים לרכוש מצבר חדש לרכב עלינו לדעת כמה דברים חשובים לפני הרכישה

סוג המצבר

ישנם שני סוגים מרכזיים במצברים לרכב מצבר אטום ומצבר שאינו אטום ההבדלים ביניהם כמובן באים לידי ביטוי במחיר אך מלבד זאת חשוב לזכור כי מצבר אטום אינו מצריך טיפול תקופתי לעומת מצבר שאינו אטום או מצבר רגיל שיש צורך בטיפול ובדיקה של המצבר  כל כמה חודשים.

התאמת המצבר לרכב

אתם צריכים לדעת איך לבחור מצבר איכותי , זאת עובדה ולא עוד סתם אמירה!

לכל רכב יש צריכת חשמל שונה מרכב אחר לפי הוראות יצרן הרכב לכן יש להתאים את סוג המצבר לסוג הרכב כדי למצוא את סוג הרכב ניתן לעיין באתר משרד התחבורה לדגמי הרכב השונים לאחר מכן תצטרכו לחפש איזה מצבר מאתים לרכב כדי לדעת זאת ניתן לעיין ברשת האינטרנט או בספר הרכב במידה ולא הצלחתם תוכלו להתייעץ עם בעל מקצוע.

מצבר מותאם לאקלים

ישנם רהבה יצרני מצברים בארץ ובעולם וכמובן שבישראל משווקים גם מצברים תוצרת חו"ל המצברים במיוצרים בארץ לרוב מותאמים לעבודה בתנאי האקלים הישראלי אך כאשר ניגשים לרכוש מצבר מחו"ל חובה לבדוק האם המצבר מותאם לעבוד באקלים הישראלי מצבר שאינו מותאם לאלקים בארץ לא יחזיק מעמד תקופה ארוכה.

אחריות ואיכות

חשוב לשים לב לאחריות הניתנת יחד עם המצבר האחריות של המצבר מעידה על איכותו לרוב מצברים מגיעים עם שני סוגי אחריות אחת ל12 חודשים והשניה ל20 חודשים כמובן שכמה שהאחריות תהיה ארוכה יותר כך המצבר יהיה איכותי ויחזיק מעמד הרבה  יותר זמן.

התקנה

ישנם כאלו שיודעים להתקין מצבר לרכב באופן עצמאי אך לא כולם יודעים לעשות זאת באופן תקין חשוב לזכור כי התקנה שאינה נכונה יכולה לגרום לנזק חמור בתפקוד המנוע לכן אם אינכם מבינים ויודעים כיצד להתקין עדיף לתת לבעל מקצוע להתקין עבורכם את המצבר.

מהיכן לקנות?

ישנם מגוון חנויות ומוסכים המוכרות מצברים לרכב אך לא בכולם המחירים יהיו שווים או זולים כמו בכל מוצר כדאי לערוך השוואת מחירים בין החנויות השונות כאשר תערכו השוואת מחירים תמצאו להפתעתכם פער גדול בין החנויות והמוסכים היות ובעלי החנויות והמוסכים אינם מוכרים מצברים באופן גורף אלא מכירת המצברים נעשית כשירות לצרכן לכן המחיר שהם גובים יהיה גבוה לעומת חברת מצברים שעיסוקה הוא אך ורק מצברים שם תמצאו מחירים זולים בהרבה.

להתאמת מצבר לרכב לחצו כאן

About the author